Zielone ekrany

Zielone ekrany

Zielone ekrany to ekologiczne i łatwe w montażu żywopłoty

Zielone ekrany to nic innego jak ściana wykonana z roślin, najczęściej z bluszczu. Jest to specjalna konstrukcja, która praktycznie po zamontowaniu w domu, pracy czy ogrodzie pozwala cieszyć się wszystkimi zaletami ściany wykonanej z roślin. Dzięki wyhodowanym wcześniej roślinom nie musisz czekać kilku lat aż twoja ściana, ogrodzenie zazieleni się, tworząc niepowtarzalny efekt. Z roku na rok zielone ekrany są coraz bardziej popularne ze względu na ich estetyczny wygląd i zalety ekologiczne. Zielone gotowe żywopłoty są proste w instalacji, przyjazne w pielęgnacji oraz wychwytują cząstki PM10 oczyszczając powietrze.

Zielone ekrany – rodzaje roślin

Zielone ekrany z bluszczu tworzą aranżacje, które poprawiają mikroklimat i budują przyjazną atmosferę wynikającą z życia w zgodzie z naturą.

Chętnie wprowadzimy zieleń do każdej przestrzeni – parków, budynków użyteczności publicznej, biurowców czy domów i mieszkań prywatnych.
Aktywnie poszukujemy rozwiązań przyjaznych klientom, które cechują wysoka jakość.

Z chęcią służymy profesjonalną poradą.
tel:  606 133 483

Gotowy żywopłot Hedera helix 'Green Ripple' 120 / 180 cm

Hedera helix

’Green Ripple’

Gotowy żywopłot Hedera helix 'Glacier' 120 cm / 180 cm

Hedera helix

’Glacier’

Gotowy żywopłot Hedera helix 'White Ripple' 120 / 180 cm

Hedera helix

’White Ripple’

Gotowy żywopłot Hedera hibernica 120 / 180 cm

Hedera helix

’Hibernetica’

Gotowy żywopłot Hedera helix Goldchild

Hedera helix

’Goldchild’

Hedera helix

’Dart’s Blanket’

Zielone ekrany – poznaj nasze rozwiązania

Zalety zielonych ekranów z bluszczu

Posiadamy różnego rodzaju bluszcze. W zależności od konkretnej rośliny może ona charakteryzować się dużą odpornością na mróz, barwą w określonej porze roku, kształtem i wielkością liści, posiadaniem kwiatów i owoców.

Zalety zielonych paneli wykonanych z bluszczu:
• natychmiastowy efekt prywatności i zieleni,
• łatwa i szybka instalacja,
• zdrowsze środowisko,
• redukcja hałasu,
• czyste powietrze/jakość powietrza PM10,
• zmniejszona ilość drobnego pyłu o 40-60%,
• dostępność różnych wysokości i typów,
• możliwość sadzenia przez cały rok, z wyjątkiem okresu mrozów.

Nasza firma Zielone Fasady oferuje wysokiej jakości ogrodzenie, na które daje 10-letnią gwarancję. W naszym portfolio są również ściany, dachy czy obrazy wykonane z roślin.

Zielone ekrany z bluszczu, zastosowanie

Zielone ekrany mogą być stosowane na ścianach wewnętrznych, jak i na zewnątrz, ponieważ służą zarówno do dekoracji budynku, redukcji hałasu, jak i do filtrowania powietrza. Rośliny użyte do tworzenia tych ścian absorbują pyły oraz inne szkodliwe substancje, dostarczając tlen do otoczenia. Ponadto tworzy się naturalna bariera termiczna między budynkiem a otoczeniem, co może przyczynić się do obniżenia kosztów energii. Ściany wykonane z bluszczu możemy znaleźć między innymi w restauracjach, domach, ogródkach, tarasach, galeriach handlowych, parkach oraz przestrzeniach miejskich. Zastosowań jest bardzo wiele, wszystko zależy od naszych potrzeb. Niezależnie czy chcemy mieć trochę prywatności, zredukować hałas, polepszyć warunki pracy, dodać uroku danemu miejscu czy być bliżej natury, zielone ekrany okażą się dobrym wyborem.

Nasze zielone ekrany z bluszczu

Mamy 10 lat doświadczenia w pracy z zielenią i realizacje w całej Polsce oraz w Europie. Do naszego portfolio zaliczają się projekty dla firm, korporacji, aquaparków, instytucji publicznych, biur, hoteli, restauracji oraz klientów indywidualnych. Nasz zespół składa się z doświadczonych w pracy z roślinami profesjonalistów. Z pasją tworzymy niepowtarzalne projekty i zestawiamy różnego typu rośliny w taki sposób, by układały się w idealnie dobrane aranżacje.

Uprawa gotowych do sadzenia żywopłotów wpisuję się w naszą misję, którą jest propagowanie szerokiego wykorzystywania zieleni w otaczającej nas przestrzeni. Zielone ekrany z bluszczu zapewniają niepowtarzalne wrażenia estetyczne, zapobiegają powstawaniu smogu i oczyszczają powietrze w miastach. Ze starannością przykładamy się do realizacji każdego projektu, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak dobroczynne działanie dla zdrowia fizycznego i psychicznego niesie obecność roślin w naszym otoczeniu.

pl_PLPolski