MobiRoof ECO

Gotowy zielony dach

MobiRoof ECO to gotowy do użycia system zielonych dachów, który składa się z kasety roślinnej wypełnionej substratem i dostępnej z dwoma rodzajami roślin. MobiRoof ECO – Sedum zawiera od 6 do 8 różnych rodzajów rozchodników, podczas gdy MobiRoof ECO – Sedum & WildFlower zawiera te same rozchodniki i mieszankę dzikich kwiatów składającą się z różnych rodzimych kwiatów, kwitnących ziół i traw ozdobnych (od 20 do 24 gatunków).

Kasety można łatwo umieścić obok siebie, tworząc natychmiast zielony dach. MobiRoof ECO to ekstensywny system zielonych dachów odpowiedni do dachów płaskich i dachów o kącie nachylenia do 10 stopni (20%), który zawsze można przenosić.

Gotowa kaseta

Unikalny lekki system kasetowy jest obsadzony różnymi rodzajami rozchodników i wyposażony w podłoże, które oprócz funkcji pożywki zapewnia drenaż i magazynowanie wody. Dodatkowo kasety można również wymieniać. Dzięki temu dach rozchodnikowy można zaprojektować zgodnie z własnymi wymaganiami.

Zrównoważony zielony dach dla zielonej przyszłości

MobiRoof ECO to system dachów zielonych o przekroju kołowym. Kaseta wykonana jest z materiału pochodzącego z recyklingu i w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia. Zmniejsza to presję na środowisko i ogranicza przepływ odpadów. Kasety są wstępnie uprawiane lokalnie z sadzonek z naszej własnej szkółki.

MobiRoof ECO

MobiRoof ECO to gotowy system zielonych dachów, który można bezpośrednio stosować na dachach płaskich lub lekko nachylonych.

MobiRoof ECO to system zielonych dachów. Kaseta wykonana jest z materiału pochodzącego z recyklingu i w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.

NOWOŚĆ!
Sedum & WildFlower z mieszanką rodzimych kwiatów, ziół, traw i rozchodników.

Zrównoważony

MobiRoof ECO jest produktem o obiegu zamkniętym, produkowanym w sposób zrównoważony i lokalny.

Łatwy system

Kasety są umieszczane naprzeciw siebie w szybki i łatwy sposób.

Bioróżnorodność

Rośliny rozchodnika z MobiRoof ECO przyczyniają się do bioróżnorodności.

Rośliny rozchodnika

Rośliny poprawiają jakość powietrza poprzez redukcję CO2 oraz wychwytywanie drobnych cząstek. Promienie UV nie docierają już do dachu, co znacznie wydłuża żywotność pokrycia dachowego. Kasety z rozchodnikami chronią również dach przed wpływem czynników atmosferycznych i pomagają magazynować wodę deszczową.

Dalsze zwiększanie bioróżnorodności

Owady takie jak pszczoły są niezbędne dla naszej bioróżnorodności. Odgrywają kluczową rolę w zapylaniu naszej przyrody i przyczyniają się do rozmnażania i rozwoju naszej flory. Rośliny i kwiaty, które dzięki temu rosną, zapewniają pożywienie i schronienie innym zwierzętom, w tym ludziom. Profesjonalny hotel dla pszczół lub budka lęgowa zapewnia bezpieczne miejsce do gniazdowania, odpoczynku i zimowania.

Budki lęgowe i hotele dla pszczół są produkowane w społecznym miejscu pracy przy użyciu zrównoważonego holenderskiego drewna daglezji. Wszystkie budki lęgowe i hotele dla pszczół są zgodne z wytycznymi BIJ 12. Budki te doskonale nadają się do spełnienia wymogów ustawy o ochronie przyrody lub do wykorzystania w celu uzyskania certyfikatu BREEAM, który wymaga umieszczenia budek lęgowych. Budki lęgowe i hotele dla pszczół mogą być umieszczane w lub wokół wszystkich produktów zewnętrznych Mobilane i są dostępne w różnych typach i rozmiarach. Więcej informacji można znaleźć na stronie z akcesoriami.

Korzyści

 • Zbieranie i buforowanie wody deszczowej
 • Stymuluje bioróżnorodność
 • Efekt izolacyjny i dźwiękochłonny
 • Wydłuża żywotność dachu
 • Wartość estetyczna
 • Zwiększa wartość nieruchomości
 • Zwiększona wydajność paneli słonecznych
 • Kwalifikuje się do dotacji i ulg podatkowych

Unikalne cechy

 • Gotowa do użycia kaseta z podłożem i rozchodnikami
 • Lekki system zielonych dachów
 • Gotowy do użycia jako pokrycie dachowe
 • Łatwa instalacja i wymiana
 • Retencja wody na poziomie 20 litrów na metr kwadratowy (opcjonalnie 30 litrów na m2)
 • W pełni nadający się do recyklingu
 • Niskie koszty utrzymania
 • Może być stosowany zarówno na dachach płaskich, jak i lekko spadzistych

Centrum wiedzy

Inspiracje

Projekty MobiRoof ECO

Naturalny zielony dach dla Techno Centre na TT Circuit Assen

Zielone dachy na parkingach rowerowych UMC Utrecht

SPEEHUIS w Oisterwijk jest wyposażony w zrównoważony zielony dach

Zdrowy parking rowerowy w kampusie w pobliżu Eindhoven

Let’s get Green

© Green for Fun 2023
pl_PLPolski