Zielony dach

MobiRoof ECO

Gotowy zielony dach

MobiRoof ECO to gotowy system zielonego dachu, który składa się z kaset z roślinami, wypełnionych podłożem i 6-8 różnymi odmianami roślin rozchodnika (Sedum). Kasetki łatwo układa się jedna obok drugiej, natychmiast tworząc zielony dach. MobiRoof ECO to obszerny system zielonego dachu, odpowiedni dla dachów płaskich oraz dachów o kącie nachylenia do 10 stopni (20%).

Zielony dach – ekologiczne rozwiązanie

MobiRoof ECO to system zielonego dachu o obiegu zamkniętym. Kasetka jest wykonana z materiału recyklingowanego i w pełni nadaje się do dalszego recyklingu. Ogranicza to presję na środowisko i zmniejsza generację odpadów. Kasetki są obsadzane lokalnie z sadzonek pochodzących z naszej własnej szkółki.

Unikalny system zielonego dachu

Unikalny lekki system kasetowy w zielonym dachu obsadzony jest różnymi rodzajami rozchodników, a jego podłoże oprócz funkcji pożywki zapewnia drenaż i magazynowanie wody. Dodatkowo kasety można wymieniać. Dzięki temu zielony dach można zaprojektować zgodnie z własnymi wymaganiami.

MobiRoof ECO

MobiRoof ECO to gotowy system zielonych dachów, który można bezpośrednio stosować na dachach płaskich lub lekko nachylonych.

MobiRoof ECO to system zielonych dachów. Kaseta wykonana jest z materiału pochodzącego z recyklingu i w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.

NOWOŚĆ!
Sedum & WildFlower z mieszanką rodzimych kwiatów, ziół, traw i rozchodników.

Zrównoważony

MobiRoof ECO jest produktem o obiegu zamkniętym, produkowanym w sposób zrównoważony i lokalny.

Łatwy system

Kasety są umieszczane naprzeciw siebie w szybki i łatwy sposób.

Bioróżnorodność

Rośliny rozchodnika z MobiRoof ECO przyczyniają się do bioróżnorodności.

Zielony dach – dlaczego warto?

Rośliny poprawiają jakość powietrza poprzez redukcję CO2 oraz wychwytywanie drobnych cząstek. Promienie UV nie docierają już do dachu, co znacznie wydłuża żywotność pokrycia dachowego. Kasety z rozchodnikami chronią również dach przed wpływem czynników atmosferycznych i pomagają magazynować wodę deszczową.

Zielony dach zwiększa bioróżnorodność

Owady takie jak pszczoły są niezbędne dla naszej bioróżnorodności. Odgrywają kluczową rolę w zapylaniu naszej przyrody i przyczyniają się do rozmnażania i rozwoju naszej flory. Rośliny i kwiaty, które dzięki temu rosną, zapewniają pożywienie i schronienie innym zwierzętom, w tym ludziom. Profesjonalny hotel dla pszczół lub budka lęgowa zapewnia bezpieczne miejsce do gniazdowania, odpoczynku i zimowania.

Budki lęgowe i hotele dla pszczół są produkowane w społecznym miejscu pracy przy użyciu zrównoważonego holenderskiego drewna daglezji. Wszystkie budki lęgowe i hotele dla pszczół są zgodne z wytycznymi BIJ 12. Budki te doskonale nadają się do spełnienia wymogów ustawy o ochronie przyrody lub do wykorzystania w celu uzyskania certyfikatu BREEAM, który wymaga umieszczenia budek lęgowych. Budki lęgowe i hotele dla pszczół mogą być umieszczane w lub wokół wszystkich produktów zewnętrznych Mobilane i są dostępne w różnych typach i rozmiarach. Więcej informacji można znaleźć na stronie z akcesoriami.

Zielony dach – korzyści

 • Zbieranie i retencjonowanie wody deszczowej.
 • Stymulowanie bioróżnorodności.
 • Efekt izolacyjny i pochłanianie dźwięków.
 • Wydłużenie żywotności dachu.
 • Wartość estetyczna.
 • Zwiększenie wartości nieruchomości.
 • Zwiększenie wydajności paneli słonecznych.

Unikalne cechy zielonych dachów

 • Gotowe do ułożenia kasety z dwiema kolekcjami roślin.
 • Lekki system zielonego dachu.
 • Gotowy do użycia jako pokrycie dachu.
 • Łatwy w instalacji i wymianie.
 • Retencja wody wynosząca 20 litrów na m2 (opcjonalnie 30 litrów na m2).
 • Produkowane zrównoważone i lokalnie.
 • Przenośny, wykonany z recyklingu i w pełni nadający się do recyklingu.
 • Niskie koszty utrzymania.
 • Można używać na płaskich oraz lekko nachylonych dachach.

Centrum wiedzy

Projekty Zielonych dachów MobiRoof ECO

Naturalny zielony dach dla Techno Centre na TT Circuit Assen

Zielone dachy na parkingach rowerowych UMC Utrecht

SPEEHUIS w Oisterwijk jest wyposażony w zrównoważony zielony dach

Zdrowy parking rowerowy w kampusie w pobliżu Eindhoven

Let’s get Green

pl_PLPolski