MobiGreenFence

Ogrodzenie z bluszczu – naturalna osłona placów budowy

MobiGreenFence to ogrodzenie z bluszczu, które pozwoli na zamaskowanie nieestetycznych placów budowy w przestrzeniach miejskich.  Panele z bluszczu mogą być połączone ze sobą tworząc niezależne ogrodzenie lub zostać połączone z istniejącym już ogrodzeniem budowlanym.

Ogrodzenie z bluszczu – naturalne ogrodzenie podczas wydarzeń miejskich

Tymczasowe ogrodzenie z bluszczu okaże się idealnym rozwiązaniem także podczas różnego rodzaju imprez organizowanych w mieście. Zamiast ogrodzeń metalowych, które szpecą nasze otoczenie warto rozważyć montaż ogrodzeń z bluszczu, które oprócz wyznaczenia terenu przedsięwzięcia podniosą walory estetycznych miejsca imprezy, a także  przyczynią się do poprawy jakości powietrza.

Ogrodzenie z bluszczu – jakie rośliny zielone?

W podstawowej wersji ogrodzenie z bluszczu MobiGreenFence jest dostarczane z rośliną Hedera helix 'Woerner’. Jest to odporna, ciemnozielona roślina zimozielona o różnych kształtach liści. W zależności od oczekiwań Inwestora możemy zaproponować ogrodzenie wzbogacone o dodatkowe rośliny, a także wyposażone w budki dla ptaków czy hotele dla pszczół. Rośliny wykorzystane do tego rodzaju ogrodzenia są bardzo proste w pielęgnacji, a sam system wyposażony został w zbiorniki wodne, które jeszcze bardziej ułatwiają dbanie o żywe ogrodzenie.

MobiGreenFence

MobiGreenFence to zrównoważone zielone ogrodzenie budowlane z dojrzałym żywopłotem, które natychmiast tworzy barierę o zielonym wyglądzie na placach budowy i imprezach.

Ogrodzenie MobiGreenFence jest standardowo dostarczane z rośliną Hedera helix 'Woerner’, a opcjonalnie z dodatkowymi roślinami, osłonami lub budkami lęgowymi.

Ten zrównoważony, zielony żywopłot budowlany można umieścić na prawie każdym betonowym cokole.

Zrównoważony

MobiGreenFence jest uprawiany lokalnie i posiada certyfikat zrównoważonego rozwoju

Zwrot społeczny

To zielone ogrodzenie placu budowy jest produkowane przez ludzi wykluczonych z rynku pracy

Bioróżnorodność

MobiGreenFence stymuluje bioróżnorodność

Dlaczego bluszcz na ogrodzenie?

Żywopłot z bluszczu zapewnia bioróżnorodność w miastach, gdzie terenów zielonych z roku na rok co raz mniej. Nasze rozwiązanie w postaci MobiGreenFence jest proste w montażu, nie wymaga specjalnej pielęgnacji oraz spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Inwestorów, którzy dbają o komfort życia mieszkańców. Warto wspomnieć, że bluszcz jest popularną i lubianą rośliną, która oprócz walorów estetycznych tłumi hałas, a także filtruje i oczyszcza powietrze.

Poznaj wszystkie cechy i korzyści ogrodzenia z bluszczu.

Korzyści

 • Natychmiastowy zielony wygląd
 • Stymuluje różnorodność biologiczną
 • Pomaga uczynić środowisko zdrowszym
 • Poprawia jakość powietrza
 • Wychwytuje 40 – 60% cząstek stałych
 • Gwarantuje zieleń wokół placów budowy i imprez oraz innych tymczasowych ogrodzeń

Unikalne cechy

 • Zwrot społeczny
 • Wielokrotnego użytku i nadające się do recyklingu
 • Całkowicie porośnięty zielenią
 • Uprawiane lokalnie z certyfikatem zrównoważonego rozwoju
 • Zielony po obu stronach
 • Wysokiej jakości ogrodzenie
 • Można łączyć ze standardowym ogrodzeniem placu budowy
 • Rośliny mało wymagające dzięki zbiornikowi na wodę

Montaż ogrodzenia z bluszczu na placu budowy

Ogrodzenie MobiGreenFence można łatwo umieścić na miejscu za pomocą wózka widłowego lub paletowego. Dwa wsporniki po obu stronach każdego elementu mogą być używane do łączenia elementów MobiGreenFence ze sobą lub z tradycyjnym ogrodzeniem placu budowy. MobiGreenFence można umieścić obok stopy prawie każdego ogrodzenia. Montaż jest prosty, jednak powinien być wykonany przez przeszkolony personel wewnętrzny lub zlecony na zewnątrz.

Ogrodzenie z bluszczu – zwrot społeczny

W przetargach instytucje zamawiające często wymagają, aby pewien procent kwoty zamówienia został wydany na osoby wykluczone z rynku pracy. Jest to znane jako społeczny zwrot z inwestycji (SROI).

MobiGreenFence jest produkowany przez osoby wykluczone z rynku pracy, więc zwiększa zwrot społeczny i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR).

Zielone Fasady – Ogrodzenie z bluszczu

Mamy ponad 10 lat doświadczenia w uprawie, projektowaniu, montażu, a także pielęgnacji ogrodzeń z roślin. Zapraszamy do współpracy inwestorów, architektów, właścicieli firm oraz galerii handlowych, a także Klientów indywidualnych. Gwarantujemy fachowe doradztwo, terminową realizację usługi, a także konkurencyjne ceny. Jeżeli nie wiesz, które rozwiązanie okaże się idealne w przypadku Twojej inwestycji, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy, przeanalizujemy oczekiwania, a także wskażemy najbardziej opłacalne rozwiązania.

Panele z bluszczu – ogrodzenie w Twoim domu

Jeżeli zainteresował Cię temat ogrodzenia z bluszczu, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na panele z bluszczu Mobilane Green Screen, które okażą się idealne dla wszystkich osób, które cenią sobie prywatność oraz zdrowie. Panele z bluszczu oczyszczają powietrze, poprzez zwiększenie tlenu oraz redukcję do 60% drobnego pyłu, który jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Centrum wiedzy

Let’s get Green

pl_PLPolski