WallPlanter

Fasada budynku obsadzona zielonymi panelami ekranowymi

Od 2002 roku Mobilane przoduje w rozwoju i wykorzystaniu Mobilane Green Screens w projektach krajobrazowych i ekranujących. Rozwój systemu WallPlanter był tego rozszerzeniem; połączenie wielu Green Screens w zrównoważony system dla zielonych fasad na istniejących i nowych budynkach. Sieć ekranów WallPlanter, składająca się ze specjalnie zaprojektowanych donic, w których sadzone są w pełni ukorzenione żywopłoty, jest przymocowana do zewnętrznej warstwy budynku, tworząc naturalną osłonę roślinną, która nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale także ciężko pracuje, redukując zanieczyszczenia PM10, poprawiając jakość powietrza i wprowadzając odrobinę natury na konstrukcje budowlane, takie jak wielopoziomowe parkingi, kompleksy hotelowe i biurowe.

Natychmiastowa zieleń

Fasada WallPlanter zapewnia natychmiastowy efekt naturalnego ulistnienia już od pierwszego dnia. Aluminiowe donice są obsadzane dojrzałymi roślinami Mobilane Green Screens, uprawianymi w szkółce i dostarczanymi w pełni rozwiniętymi, gotowymi do działania. Powszechnie sadzona Hedera Helix Woerner, ta odporna ciemnozielona odmiana bluszczu utrzymuje swoje wiecznie zielone liście przez cały rok.

WallPlanter

WallPlanter to zrównoważony system zielonych fasad zarówno dla istniejących, jak i nowych budynków.

Zazielenienie fasady budynku za pomocą WallPlanter daje natychmiastowe rezultaty po instalacji, poprawia jakość powietrza i jest szeroko stosowane w konstrukcjach budowlanych, takich jak parkingi wielopoziomowe, kompleksy hotelowe i biurowe.

Wychwytywanie drobnego pyłu

Rośliny w WallPlanter redukują drobny pył o 40-60%.

Bioróżnorodność

WallPlanter przyczynia się do bioróżnorodności.

Efektywne zużycie wody

System jest automatycznie zaopatrywany w wystarczającą ilość wody

Niskie koszty utrzymania

Dzięki inteligentnym, zautomatyzowanym systemom nawadniania i drenażu, instalacja zielonej fasady WallPlanter staje się samowystarczalna pod względem wody i składników odżywczych, wymagając ograniczonej konserwacji i utrzymania.

Pozytywny wpływ na środowisko

Jego obecność ma również pozytywny wpływ na środowisko i walory wizualne. Gęste liście w systemie WallPlanter intensywnie filtrują powietrze w ruchliwych obszarach miejskich, poprawiając jakość powietrza i usuwając szkodliwe zanieczyszczenia z otaczającego sąsiedztwa.

Dalsze zwiększanie bioróżnorodności

Owady takie jak pszczoły są niezbędne dla naszej bioróżnorodności. Odgrywają kluczową rolę w zapylaniu naszej przyrody i przyczyniają się do rozmnażania i rozwoju naszej flory. Rośliny i kwiaty, które dzięki temu rosną, zapewniają pożywienie i schronienie innym zwierzętom, w tym ludziom. Profesjonalny hotel dla pszczół lub budka lęgowa zapewnia bezpieczne miejsce do gniazdowania, odpoczynku i zimowania.

Budki lęgowe i hotele dla pszczół są produkowane w miejscu pracy z wykorzystaniem zrównoważonego holenderskiego drewna daglezji. Wszystkie budki lęgowe i hotele dla pszczół są zgodne z wytycznymi BIJ 12. Budki te doskonale nadają się do spełnienia wymogów ustawy o ochronie przyrody lub do wykorzystania w celu uzyskania certyfikatu BREEAM, który wymaga umieszczenia budek lęgowych. Budki lęgowe i hotele dla pszczół mogą być umieszczane w lub wokół wszystkich produktów zewnętrznych Mobilane i są dostępne w różnych typach i rozmiarach. Więcej informacji można znaleźć na stronie z akcesoriami.

Korzyści z WallPlanter

 • Przyczynia się do zazieleniania obszarów miejskich
 • Przyczynia się do zdrowego środowiska
 • Przyczynia się do bioróżnorodności
 • Przyczynia się do zdrowego środowiska
 • Wzrost wartości nieruchomości
 • Efekt izolacyjny
 • Zapobieganie graffiti

Unikalne cechy WallPlanter

 • Nadaje się do wszystkich powierzchni i płaszczyzn
 • Wyposażony w automatyczny system nawadniania
 • W pełni wyrośnięty
 • Niskie zużycie wody
 • Redukuje drobny pył o 40-60%
 • W pełni nadaje się do recyklingu
 • Niskie koszty utrzymania
 • Dwustronna zieleń (na parkingach wielopoziomowych)

Centrum wiedzy

Let’s get Green

© Green for Fun 2023
pl_PLPolski