Ściana z bluszczu

WallPlanter

Fasada budynku obsadzona zielonymi panelami ekranowymi

Od 2002 roku producent Mobilane przoduje w rozwoju i wykorzystaniu swoich rozwiązań Mobilane Green Screens w projektach krajobrazowych i ekranujących. System WallPlanter to kolejny system, o który poszerzono portfolio marki Mobilne, który łączy wiele paneli Green Screens w zrównoważony system dla zielonych fasad, na istniejących i nowych budynkach.

Sieć ekranów WallPlanter, składa się ze specjalnie zaprojektowanych donic, w których sadzone są w pełni ukorzenione żywopłoty. Całość jest przymocowana do zewnętrznej warstwy budynku, tworząc naturalną osłonę roślinną. Dzięki WallPlanter otrzymujemy nie tylko atrakcyjnie wyglądającą ścianę z bluszczu, ale także redukcję zanieczyszczeń PM10 oraz produkcję tlenu. Wszystko to przyczynia się do poprawy jakości powietrza i pozwala na wdrożenie obszarów zielonych na konstrukcje budowlane, takie jak np. parkingi, kompleksy hotelowe i biurowe.

Zalety ściany z bluszczu

Natychmiastowa zieleń

Fasada WallPlanter zapewnia natychmiastowy efekt naturalnego ulistnienia już od pierwszego dnia. Aluminiowe donice są obsadzane dojrzałymi roślinami Mobilane Green Screens, uprawianymi w szkółce i dostarczanymi w pełni rozwiniętymi, gotowymi do działania. Powszechnie sadzona Hedera Helix Woerner, to odporna ciemnozielona odmiana bluszczu, która utrzymuje swoje wiecznie zielone liście przez cały rok.

WallPlanter

WallPlanter to zrównoważony system zielonych fasad zarówno dla istniejących, jak i nowych budynków.

Zazielenienie fasady budynku za pomocą WallPlanter daje natychmiastowe rezultaty po instalacji, poprawia jakość powietrza i jest szeroko stosowane w konstrukcjach budowlanych, takich jak parkingi wielopoziomowe, kompleksy hotelowe i biurowe.

Wychwytywanie drobnego pyłu

Rośliny w WallPlanter redukują drobny pył o 40-60%.

Bioróżnorodność

WallPlanter przyczynia się do bioróżnorodności.

Efektywne zużycie wody

System jest automatycznie zaopatrywany w wystarczającą ilość wody

Niskie koszty utrzymania

Dzięki inteligentnym, zautomatyzowanym systemom nawadniania i drenażu, instalacja zielonej fasady WallPlanter staje się samowystarczalna pod względem wody i składników odżywczych, minimalizując tym samym czas poświęcony na konserwacje i pielęgnację.

Efektywne zużycie wody

System jest automatycznie zaopatrywany w wystarczającą ilość wody

Aspekt wizualny

Piękne ściany wykonane z wielu gatunków roślin sprawiają, że miejska architektura nabiera barw i unikalnego charakteru.

Bioróżnorodność

WallPlanter przyczynia się do bioróżnorodności.

Inne zalety

Dzięki ścianom WallPlanter otrzymujemy efekt izolacyjny. Ściana wykonana z roślin podnosi wartość nieruchomości oraz uniemożliwia powstawaniu szpecących graffiti.

Ściana z bluszczu, duże możliwości

Nasze rozwiązanie WallPlanter umożliwia wykorzystanie 11 różnych roślin, które różnią się o siebie właściwościami, wyglądem liści, odpornością na warunki atmosferyczne oraz występowaniem kwiatów i owoców. W naszych szklarniach hodujemy takie roślin jak np. Hedera helix ‘Woerner’,  Hedera helix ‘Glacier’, Hedera helix ‘Goldchild’ , Trachelospermum jasminoides, Elaeagnus ebbingei oraz inne rodzaje bluszczu i roślin. Dzięki tak dużej różnorodności jesteśmy w stanie zaproponować Państwu produkt dopasowany do potrzeb i wymagań. Dużą zaletą oferowanych rozwiązań jest fakt, że elementy, z jakich są wykonywane nasze konstrukcje, mogą być poddane procesowi degradacji lub recyklingowi. Wykorzystujemy między innymi takie materiały jak bambus, drewno, metal. Sprawdź inne rozwiązania proponowane przez naszą firmę takie jak np. zielone dachy, obrazy z roślin.

Ściana z bluszczu zwiększa bioróżnorodność

Bioróżnorodność to bardzo istotny element naszego życia. Żywe ściany z bluszczu pozwalają na zachowanie równowagi między architekturą miejską, a zielenią. Budki lęgowe i hotele dla pszczół, w które mogą być wyposażone nasze zielone ściany pozwalają na zwiększenie bioróżnorodności w przestrzeniach miejskich.

Let’s get Green

pl_PLPolski