Żywe ściany i fasady budynków

Żywe ściany

Pozostawiając spuściznę przestrzeni biofilnych
i bioróżnorodnych

Jeden naturalny system tworzący długoterminowe aktywa wewnątrz i na zewnątrz

Korzyści z żywej ściany

Bioróżnorodność

Projekt można dostosować tak, aby wniósł znaczącą bioróżnorodność w przypadku określonych gatunków roślin, w tym nasadzeń rodzimych i zapylaczy. Naturalne podłoże to podstawa, na której projektujemy z myślą o bioróżnorodności.

Planowanie i regulacja

Rozwiązuj wyzwania regulacyjne i warunki planowania, projektując ścianę tak, aby spełniała cele środowiskowe. Żywe ściany pomagają również osiągnąć standardy budowlane.

Wartość inwestycji

Nauka udowadnia, że ​​ludzi pociągają przestrzenie o charakterze naturalnym. W przypadku kilku projektów handlowych zauważono, że wzrosła jakość pracy. Zielone ściany sprawiają, że ​​budynek jest atrakcyjny finansowo.

Jakość powietrza

Gleba jest w stanie wychwytywać cząstki stałe i daje nam większą elastyczność projektowania, pozwalając nam wybrać gatunki, które posiadają właściwości oczyszczania powietrza.

Dobre samopoczucie

Osoby pracujące w środowisku z roślinami były o 12% bardziej produktywne i mniej zestresowane niż te, które pracowały w przestrzeni pozbawionej naturalnych cech. Projektowanie przestrzeni roboczej ma bezpośredni wpływ na wydajność i samopoczucie pracowników.

Dołącz do CPD na żywo

Sprawdź nadchodzące sesje dotyczące naszego doskonalenia zawodowego na temat znaczenia zielonej infrastruktury i projektowania pod kątem długowieczności.

Żywe ściany budynków

Dlaczego żywe ściany?

Zwiększona wartość środowiskowa

Korzystanie z naturalnego podłoża oznacza większą elastyczność w doborze roślin, co oznacza, że ​​możemy tworzyć siedliska dla pszczół, zakopujących się owadów i zachęcać do naturalnej kolonizacji. Profesjonalnie dobieramy rośliny, które spełniają cele projektu.

Najwyższa ocena ogniowa

Osiągnęliśmy najwyższą możliwą odporność ogniową dla żywej ściany, co oznacza, że ​​nasz system żywych ścian może być zintegrowany z prawie wszystkimi budynkami. Zajrzyj do naszego poradnika w dziale Raporty, dzięki któremu przepisy dotyczące ognia i zieleni są dużo bardziej przejrzyste.

Podłoże naturalne

Gleba jest sama w sobie ekosystemem: zapewnia zakopywanie się owadów, pochłanianie i filtrowanie cząstek stałych, co pozwala na większą elastyczność projektowania, bioróżnorodność i lepszą jakość powietrza. Nasze organiczne podłoże gleby zawiera również odpady zielone i nie używamy żadnych szkodliwych chemikaliów, aby utrzymać zdrowe ściany.

Gęste pokrycie i kreatywny projekt

Nasz system modułowy daje nam ogromne możliwości kreatywnego projektowania i zapewnia gęste pokrycie 96 roślin na m2. Zaprojektowany, aby umożliwić migrację korzeni, oznacza to, że rośliny mogą zdrowo rosnąć z dłuższą żywotnością.

Zewnętrzne żywe
ściany

zywe sciany zewnetrzne fasadowe

Realizacje budynków, które aktywnie poprawiają bioróżnorodność miejską i jakość powietrza oraz rozwiązują środowiskowe wyzwania regulacyjne. Tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, żywa ściana jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym korzyści ekologiczne.

Wewnętrzne żywe
ściany

Wprowadź zewnętrze do swoich projektów wnętrz i stwórz biofilne krajobrazy wewnętrzne, które poprawią zdrowie, samopoczucie i produktywność ludzi. Nie tylko wzmacniają wrażenie przestrzeni jako żywych dzieł sztuki, ale także żywe ściany przywracają wrodzone ludzkie połączenie z naturą.

Od konsultacji po utrzymanie

Konsultacja

Ankieta na miejscu z analizą wartości

Projekt

Koncepcje i orientacyjne palety roślin

Produkcja

Sadzenie i zakładanie w szkółce

Instalacja

Wstępnie wyrośnięte moduły z drenażem i nawadnianiem

Utrzymanie

Co dwa tygodnie lub co miesiąc, z pełną wizytą ogrodniczą

MGNT© Green Facedes 2022